O BKK

BKK to Blogowy Klub Książki, czyli klub, który zrzesza blogerów, którzy chcą przynależeć do Klubu Książki, ale nie mają takiej możliwości w swojej miejscowości, chcą dyskutować o książkach, chcą poznać nowe książki, chcą poznać kogoś nowego.

Pomysł zrodził się w mojej głowie, gdy pomyślałam o tradycyjnym Klubie Książki, zauważyłam, że blogsferze przydałoby się coś takiego i tak powstał BKK. Na moim blogu z recenzjami dodałam post z zapytaniem czy blogerzy chcieliby coś takiego, moja propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem, więc postanowiłam zrobić coś w tym kierunku, tak powstał ten blog :)

Jak będziemy wybierali książki?

12. dnia każdego miesiąca pojawi się post z linkiem do strony na blogu, na której będziecie mogli proponować książki, o których chcecie dyskutować. Propozycje podajecie do 17. dnia danego miesiąca, 18. dnia miesiąca pojawia się post z listą książek, na które można głosować, głosowanie trwa do 24. dnia miesiąca. Książka z największą ilością głosów wygrywa i jest czytana w następnym miesiącu, wyniki ogłaszane są dzień przed dyskusją.

Jak to będzie wyglądało?

W każdym miesiącu wybieramy książkę, którą czytamy przez okrągły miesiąc, dnia 26 każdego miesiąca dodaje post rozpoczynający dyskusje, z krótką opinią o książce, aby pierwszy komentujący miał się do czego odnieść, następna osoba odnosi się albo do mojej opinii albo do opinii poprzednika i tak dalej.
Proces wybierania książki na następny miesiąc rozpocznie się dwa tygodniem przed rozpoczęciem dyskusji, czyli np. książkę na sierpień wybieramy mniej więcej w połowie lipca, 25 każdego miesiąca pojawia się informacja jaką książkę czytamy w następnym miesiącu.

Mam nadzieję, że wszystko jasne ;) W razie pytań - pytajcie :)

5 komentarzy:

 1. Pewnie, że mam pytanie.
  Kto decyduje jaka książka jest czytana w danym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnicy BKK decydują jaka książka będzie czytana w danym miesiącu poprzez glosowanie. Najpierw zbierane są propozycje książek na dany miesiąc a później pojawia się lista książek, na które można głosować i książka, która uzbiera najwięcej głosów wygrywa :)
   Dziękuje za Twoje pytanie, bo dopiero, gdy je zadałaś zdałam sobie sprawę, że nie napisałam jak wygląda wybieranie książki :D

   Usuń
 2. Mam przeczytać książkę - to rozumiem. Czy mam umieścić recenzję tejże książki u siebie na blogu, a później podesłać Ci link. Czy też mam tylko przeczytać i wziąć udział w dyskusji 26 dnia miesiąca?
  Możesz odpowiedzieć na moim blogu - http://monweg.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie bardzo wiedziałam gdzie dodać ten komentarz, więc dodaję tu... :)
  Co Ty na to, żeby zrobić dodatkową zakładkę gdzie będziemy dodawać nasze ulubione cytaty? Niekoniecznie z książek na BBK, być może cytat z jakiegoś nieznanego dzieła zachęci do zagłosowania na tą książkę przy wybieraniu książki miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy pomysł! Zaraz o tym napiszę i zobaczymy czy uda się to wprowadzić w życie :)

   Usuń